محمد علی اسفنایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، با اشاره به تعامل سازمان تعزیرات حکومتی با بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت در جهت بازرسی‌های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان کشور، گفت: ما گشت‌های مشترکی داریم که به بخش های مختلف سرکشی کرده و به تخلفات رسیدگی می‌کنند، همچنین قانونی تحت عنوان تعزیرات حکومتی در امور بهداشتی و درمان داریم که از طریق آن به بخشی از تخلفاتی که در حوزه بهداشت و درمان صورت می‌گیرد، رسیدگی می‌کنیم.


تعزیرات حکومتی بر نحوه دریافت تعرفه پزشکان نظارت می‌کند


وی در بیان دیگر مواردی که در این همکاری مشترک مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، ادامه داد: چنانچه دریافت تعرفه‌های بیمارستانی و پزشکان، دریافت حق ویزیت در مطب‌ها، هتلینگ بیمارستان‌ها و هزینه‌های درمانی مازاد بر قیمت واقعی باشد، به عنوان تخلف بدان رسیدگی می‌شود.


اسفنانی تصریح کرد: فعالیت اماکنی که در آنها افراد غیرمتخصص فعالیت دارند یا مجوز انجام اقدامات درمانی نداشته باشند، اما به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بپردازند، استفاده از تجهیزات پزشکی تقلبی یا فاقد کیفیت لازم در اتاق عمل‌ها از دیگر مواردی است که بدان رسیدگی می‌کنیم.


تعزیرات حکومتی تعامل خوبی با دانشگاه‌های علوم پزشکی دارد


این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تعزیرات حکومتی دارای دو کمیسیون ماده ۱۱ قانون تعزیرات و تعیین تعرفه نسبی است که تخلفاتی که به آنها گزارش می شود را مورد بررسی قرار می دهند، ضمن اینکه این سازمان تعامل بسیار خوبی با دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت دارد.


اسفنانی یادآورشد: در طرح ویژه نوروزی هم که از هفتم اسفندماه شروع شده و تا شانزدهم فروردین سال ۹۸ ادامه پیدا خواهد کرد، قطعا این ارتباط و همراهی از طریق گشت‌های مشترکی که به محدوده‌های مختلف اعزام می‌شوند با حضور کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی ادامه خواهد داشت.


مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران، عنوان کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلفی به ویژه در حوزه بهداشت و درمان با شماره ۱۳۵ یا از طریق پورتال سازمان تعزیرات حکومتی تماس گرفته و مورد را گزارش دهند که به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات می‌پردازند./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.