مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی درباره تاثیر وضعیت اقتصادی خانواده‌ها بر کاهش سفرهای نوروز امسال گفت: این امر به مدیریت دولت بستگی دارد؛ اگر بتواند نقدینگی را مدیریت کند، می‌تواند در همین چند روز باقیمانده پیامی را به جامعه منتقل کند ولی اگر این نقدینگی در بازار رها باشد، امیدی برای بهبود شرایط نیست.


مسئولان سازمان میراث فرهنگی به دنبال این بودند که  بسته‌های گردشگری سفر تعریف کند ولی فقط حرفش را زدند و عملا کاری نکردند


نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: قرار بود سازمان میراث فرهنگی در ارتباط با ارزان شدن سفر کاری انجام دهد؛ مسئولان آن به دنبال این بودند که  بسته‌های گردشگری سفر تعریف کند ولی فقط حرفش را زدند و عملا کاری برای سفر در تعطیلات نوروز نکردند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با انتقاد از رویکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشری توضیح داد: این سازمان نه نظارت درستی دارد و نه بسته‌هایی را که قرار بود با بانک گردشگری به عنوان تسهیلات به مسافران ارائه کند، توانست انجام دهد.


بائوج لاهوتی افزود: صنعت گردشگرى با توجه به ظرفیت‌های توریستی ایران حتی قابلیت آن را دارد که جایگزین درآمدهای نفتی شود اما اراده قوی در مسئولان این سازمان وجود ندارد لذا مجلس از طریق تبدیل این سازمان به وزارتخانه به دنبال اصلاح ساختار برای  بهبود عملکرد این حوزه  گردشگری است.


وی با اشاره به گران شدن بلیط وسایل حمل و نقل اعم از هواپیما و قطار و اتوبوس گفت: همه به دنبال افزایش قیمت هستند و دولت هم بی‌تفاوت نظاره می‌کند؛ وزرات راه قول داده بحث بلیط‌های چارتری را مدیریت کند زیرا تفاوت قیمت آن با نرخ آزاد زیاد است ولی در سایر وسایل حمل و نقل عمومی شاهد افزاش قیمت بوده‌ایم.


عضو فراکسیون گردشگری مجلس خبر داد: اگرچه طراحی بسته‌های دراز مدت برای سفر به قوت خود باقی است ولی قرار شد در هفته آینده جلسه‌ای با مسئولان دولتی برای موضوع سفرهای نوروزی گذاشته شود./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.