صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی با اشاره به جزییات جلسه امروز سه‌شنبه (٢٢خرداد) کمیسیون عمران مجلس، گفت: بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور در حوزه عمرانی وزارت کشور با دعوت از معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، معاونان وزارت کشور، معاون هماهنگی برنامه و بودجه و معاون فنی و امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان بازرسی کل کشور صورت گرفت.


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در خصوص هزینه های عمرانی و هزینه های جاری سازمان همیاری های شهرداری و دهیاری های کشور و همچنین در خصوص عملکرد آنها توسط کارشناسان بودجه سازمان همیاری سازمان شهرداری های کشور و معاون وزیر کشور ارائه شد.


وی افزود: عمده اشکالاتی که در گزارش آمده بود مربوط به قراردادهای سال های گذشته برای تهیه ماشین آلات مورد نیاز شهرداری های کشور و دهیاری ها و همچنین تهیه ماشین آلات عمومی شهرداری ها بود و 


بدری اضافه کرد: موضوعاتی نیز حول محور هزینه های اداری شهرداری مطرح و در نهایت قرار بر این شد طی جلسه دیگری با حضور کارشناسان سازمان شهرداری ها، دیوان محاسبات و نایب رئیس کمیسیون عمران به صورت مفصل ظرف دو هفته آینده بررسی و در نهایت اگر مساله حل نشد مجدد در کمیسیون عمران بررسی شده و تصمیمات لازم گرفته شود.


وی در تشریح دیگر دستورکار کمیسیون عمران، افزود:دستورکار بعدی بررسی مشکلات کامیون داران بود که این نشست با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور،  معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، کانون انجمن های صنفی کامیون داران، گمرک کشور و سازمان برنامه و بودجه در کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران برگزار شد. 


این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حدود ۴٣٠ میلیون تن بار توسط ناوگان حمل و نقل کشور جعبه جا شده و روزانه ٩٠ هزار بار نامه صادر می شود، ادامه داد:


مشکلاتی که کامیون داران داشتند منجر به اعتصاب آن ها و بروز مشکلات حتی برای حمل تولیدات و مواد اولیه کشور شد.


 وی با اشاره به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان از جمله مرغداری ها در این اعتصاب متحمل خسارت شدند، اظهار داشت: مسئولان باید بیش از گذشته به مسائل و مشکلات کامیون داران توجه کرده و در جهت رفع این مشکلات تلاش کنند.


این نماینده مردم در مجلس دهم بر ضرورت توجه دولت به رفع مشکلات کامیون داران تاکید کرد و گفت: دولت باید در خصوص مشکلات سوخت این رانندگان و روغن آن ها نیز تدبیری در نظر بگیرد.


وی ادامه داد: بیشترین دلایل مشکلات ایجاد شده برای سیستم حمل بار کشور  نتیجه سو مدیریت مسئولان بوده است.


سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخذ حق کمیسیون غیرمنطقی و حتی تا ٧٠ درصد نیز از سوی شرکت های حمل و نقل بار از رانندگان دیگر مشکل کامیون داران بوده است، افزود: در این جلسه فرصت دو هفته ای برای رفع مشکل کامیونداران از سوی مجلس به مسئولان داده شد./


پایان پیام


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.