جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک مجموعه دشمن در منطقه و جهان دارد که آمریکا، رژیم صهیونیستی، منافقین و برخی کشورهای منطقه جز این مجموعه هستند، دشمنان جمهوری اسلامی ایران علیه نظام، ذهنیت سازی و شیطنت می‌کنند.


عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خصوص اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند، باید اجازه دهیم تا تشکیلات وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به نحو احسن این موضوع را مدیریت کند.


وی افزود: در سفر هیات قضائی ایران به هلند، بسیاری از مواضع سیاسی جمهوری اسلامی ایران، اقدامات مثبت و مقابله‌ای با تروریسم و ترانزیت مواد مخدر شرح داده و همچنین در خصوص وضعیت منافقین مسائلی را مطرح کردیم.


رحیمی جهان آبادی ادامه داد: هیات قضائی ایران در سفر به هلند، قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده را تشریح کرد که مورد استقبال قرار گرفت و در مجلس سنا و نمایندگان هلند و همچنین نهادهای قضائی بین‌المللی مانند سازمان همکاری قضائی اروپا، دیوان بین‌المللی کیفری اثرگذار بود.


نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقداماتی از این دست می‌تواند ذهنیت‌‎ها و مواضع منفی که اسرائیل و منافقین علیه ایران تبلیغ می‌کنند را پاک کند و به حفظ روابط ایران کمک کند، ایران نمی‌تواند بدون اروپا حفظ کند و باید با اروپایی‌ها تعامل کند، گفت: وزارت خارجه توان مدیریت ماجرای دیپلمات‌های ایرانی در هلند را دارد.


عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هسته قوی در لاهه دارد که توانایی برقراری روابط خوب با مسئولان هلند را دارد، بیان کرد: باید اجازه دهیم که به آرامی و با روش وزارتخارجه موضوع دیپلمات‌ها حل شود، جنجال کردن در این زمینه جز افتادن در دامی که صهیونیست ها پهن کرده‌اند، نیست./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.