علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی با اشاره به تعطیلی مدارس در شهرهای جنوبی کشور و راه‌های جبران این تعطیلات، گفت: سال گذشته آموزش و پرورش لایحه تغییر زمان آغاز سال تحصیلی را به مجلس ارائه داد و پس از بررسی در کمیسیون آموزش با آن مخالفت شد.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: در این لایحه بیان شده بود که وزارت آموزش و پرورش مجاز است تقویم آموزشی مدارس را متناسب با اقلیم مناطق مختلف تنظیم و اجرا کند اما این لایحه رای نیاورد؛ باید کارشناسی‌های بیشتری انجام گیرد و با اخذ نظر مجلس شورای اسلامی، این لایحه مجدد به جریان بیافتد.


برای جبران تعطیلات اجتناب‌ناپذیر مدارس، کلاس‌های جبرانی برگزار می‌شود


وی بیان کرد: سال تحصیلی از تقویم مشخصی تبعیت می‌کند که در این تقویم تعطیلات رسمی پیش‌بینی شده است؛ مشکل اصلی، شرایط اجتناب‌ناپذیری مانند آلودگی هوا تهران و تعطیلی مدارس خوزستان به علت ریزگردها است که برای جبران این تعطیلی‌ها در این شهرها کلاس‌های جبرانی برگزار می‌شود.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش دو موضوع را پیش رو دارد؛ از یک سو باید تقویم آموزشی را متناسب با اقلیم‌ها تنظیم کند و از سوی دیگر برای تعدیل کردن اثرات تعطیلی مدارس به علت شرایط اجتناب‌ناپذیر و پیش‌بینی نشده، برنامه‌های لازم را در نظر گیرد.


تغییر زمان آغاز سال تحصیلی مانع برگزاری هماهنگ امتحانات نهایی نیست


الهیار ترکمن خاطرنشان کرد: برای حل موضوع اول دولت لایحه‌ای ارئه داد که با مخالفت مجلس روبه‌رو شد اما درخصوص موضوع دوم می‌توان با کلاس‌های جبرانی کمبود زمان آموزش را جبران کرد.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پایان در پاسخ به اینکه در صورتی که زمان آغاز سال تحصیلی در اقلیم‌های مختلف متفاوت باشد امتحانات نهایی و هماهنگ در سراسر کشور چگونه برگزار می‌شود، افزود: با توجه به اینکه بازه زمانی برگزاری امتحانات نهایی در اختیار آموزش و پرورش است این وزارتخانه می‌تواند با جابجایی زمان برگزاری، این امتحانات را به صورت ملی اجرا کند./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.