مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، با انتقاد از رکود موجود در املاک تجاری، گفت: فراوانی و ایجاد واحدهای تجاری بیش از سرانه لازم در حدی که بازار کشش آن را نداشته علت رکود عمیق در بازار املاک تجاری است.


نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه از دست دادن کشش در بازار املاک تجاری به علت فراوانی و ازدیاد این املاک ناتوانی در جذب منابع را در پی خواهد داشت، افزود: جذابیت بیشتر بازارهای موازی یکی دیگر از عوامل تزریق رکود به املاک تجاری بوده است.


ارزش افزوده بیشتر در بازارهای موازی املاک تجاری عامل کاهش رغبت حضور سرمایه گذار در این حوزه


نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده بیشتر در بازارهای موازی املاک تجاری رغبت حضور سرمایه گذار در این حوزه را کاهش داده است، تصریح کرد: تزریق منابع به حوزه املاک تجاری با توجه به اینکه حوزه های واجد شرایط دیگری وجود دارد الزامی نیست از این رو باید با سیاست های دیگری خروج این املاک از رکود پیگیری شود.قرار تلگرامی مقابل پاساژ کوروش


وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که منابع تبدیل به کار و تولید شده و در جهت توسعه صنعت، فناوری، رشد و شکوفایی و توسعه متوازن کشور هدایت شود، گفت: اما اگر همه منابع کشور به ملک و خانه تبدیل شود شاید ارزش افزوده ایجاد کند ولی منجر به رشد تولید ناخالص ملی نخواهد شد.


سرریز مازاد منابع مالی بازار سرمایه به املاک تجاری تزریق شود


کیان پور با بیان اینکه زمانی ما می توانیم به حوزه سرمایه گذاری در املاک تجاری ورود کنیم که سرریز مازاد منابع مالی در بازار سرمایه رخ دهد، افزود: وقتی بازار سرمایه ما در بخش بورس، صنعت و تجارت جذابیت داشته و انتظار سود و ارزش افزوده بیشتری می رود نباید در سایر حوزه ها منابع مالی تزریق شود.


این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای خروج املاک تجاری و مستغلات از رکود فراهم است یا خیر، تصریح کرد: در حال حاضر رکودی در بخش مسکن وجود نداشته و املاک تجاری نیز با توجه به روند معاملات به زودی خروج از رکود را تجربه خواهند کرد.


رکودی در بخش مسکن وجود نداشته و املاک تجاری نیز با توجه به روند معاملات به زودی خروج از رکود را تجربه خواهند کرد


وی ادامه داد: حجم فراونی معاملات ملکی و گردش مالی که در این حوزه رخ می دهد باعث رونق آن می شود و به گرانی مسکن و املاک نخواهد انجامید.


کیان پور با تاکید بر اینکه املاک تجاری و مستغلات تغییر رو به مثبت را در سال جاری تجربه خواهند کرد، گفت: اکنون نشانه هایی از اینکه بازار رو به بهبود حرکت کرده و افزایش خرید و فروش ها را تجربه کرده مشاهده می کنیم./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.