به گزارش خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، علی اکبر کریمی در اولین مجمع سلامت شهرستان اراک در سال جاری که با حضور علی اصغر فرشاد، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح تحول سلامت و رویکرد اجتماعی شدن این مقوله از مهمترین دستاوردهای دولت در زمینه ورود حوزه سلامت به متن جامعه است.


نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تشکیل مجامع سلامت نیز با رویکرد جلب مشارکت عمومی جامعه و اجتماعی شدن سلامت در راستای توسعه بخش های مختلف و تحقق اهداف این حوزه شکل گرفته است.


کریمی اجتماعی شدن سلامت را در کشور حائز اهمیت دانست و افزود: عوامل مهم اجتماع، محیط و کیفیت زندگی بر سلامت انسان موثر است و افزایش امید به زندگی و توسعه شاخص های انسانی موثر بر سلامت، از مقوله های مهم اجتماعی بودن سلامت است، این درحالی است که در گذشته تنها تاکید بر بهبود وضعیت جسمی، به معنای سلامت تلقی می شد.


به گزارش مهر، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مقوله سلامت به یک دغدغه و نگرانی ملی و همگانی در جامعه تبدیل شده است و جلب مشارکت عمومی و تشکیل مجامع سلامت تلاش ارزشمندی است که نقش موثری بر توسعه حمایت از حوزه سلامت خواهد داشت./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.