به گزارش خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع مردم فامنین بابیان اینکه در هر اقدامی آمادگی و آماده سازی مهم ترین مرحله است، اما در انسداد چاههای کشاورزان هیچ اقدام اماده سازی صورت نگرفته است و صرف اجرای قانون بهانه شده است، گفت: در این مورد باید به تدریج و با ایجاد شرایطی که کشاورزان از نظر اقتصادی دچار شوک نشوند اقدام کرد کمااینکه مقرر بود ۸۰ درصد از اراضی زیر کشت مکانیزه باشد.


نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه چاه ها مسدود شده است در حالی که الگوی کشت را هم در دست نداریم، گفت: آیا می دانیم که در این روستاها چقدر دانه های روغنی برداشت می شود و چه چیزی باید کاشته شود تا بیشترین بهره برداری و کمترین نیاز به آب داشته باشد.


وی گفت: این اقدام در حالی که بیشترین درآمد مردم از کشاورزی است سنجیده نبوده و باید قبل از اقدام تدبیر می شد که با تغییر الگوی کشت یا توسعه دامداری اقدام می شد و بعد بتدریج و آرام و با برنامه نسبت به بستن چاه های آب کشاورزان اقدام می شد.


حاجی بابایی در خصوص تعریض جاده فامنین به تهران گفت: مسیر جاده باید تعریض شود که در این راستا در خصوص اتصال قهاوند به اتوبان کارهای مطالعاتی انجام شده و انتخاب پیمانکار نیز قرار بود یکشنبه نهایی شود که منتظر دریافت اطلاعات هستیم.


وی با انتقاد از  وضعیت تابلوهای راهنمایی شهرستان فامنین گفت: وضعیت تابلوها بسیار نامرتب است درحالی که تابلوهای این منطقه دید ملی دارد و باید باور کنیم تابلو در معرفی فرهنگ اثر گذار است و باید مسافران را راهنمایی کنیم و باید گردشگران بدانند که مسیرها به کجا می رسند و بن بست نیست.


نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تکمیل مجتمع های آبرسانی سراوک و تجرک نیز گفت: ۲۰۰ میلیون دلار به امر رهبری از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی پیش بینی شده که سهمیه استان ۵ میلیون دلار و تقریبا معادل ۷۵ میلیارد تومان است و برای فامنین ۷.۵ میلیارد دلار باید تخصیص یابد که نیاز به پیگیری مجدانه دارد.


وی تاکید کرد: با این مبلغ هزینه پیش بینی شده باید پیمان تغییر کرده و افزایش پیدا کند و اگر در جذب این ۷.۵ میلیارد تومان اعتبار شهرستان موفقیت حاصل شود هر دو پروژه آبرسانی سراوک و تجرک حل می شود،


حاجی بابایی گفت: این اعتبار حق مردم روستاهای این شهرستان است زیرا از مشکل دارترین و محروم ترین شهرستان های استان است و باید نیازهای مردم با دقت بیشتری دیده شود.


وی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان همدان گفت: باید ساختمان مرکز دیالیز به اتمام برسد و توسعه اوژانس بیمارستان فامنین اجرایی شود و در خصوص استقرار پزشک بیهوشی نیز پیگیری لازم صورت گیرد.


نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با درخواست تهیه گزارش از آخرین وضعیت مصوبات سفر وزیر بهداست به فامنین گفت: سه آمبولانس بنز مجهز در اختیار این بیمارستان قرار خواهد گرفت.


وی تاکید کرد: مدیران باید سالن ورزشی روستای قزل آباد را پیگیری کنند که سریع تر در اختیار  ورزش جوانان قرار گیرد و روستاهای اطراف از این سالن استفاده کنند


حاجی بابایی با اعلام خبر اختصاص ۸۰ تن قیر رایگان برای راه سازی و تعمیر معابر شهرستان فامنین گفت: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه قیر اهدایی به شهرستان است.


به گزارش مهر، وی گفت: تا پایان شهریور ماشین حمل پسماند زباله نیز تحویل شهرداری فامنین می شود./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.