عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، با اشاره به گزارش حراست بانک مرکزی مبنی بر اینکه رد پای آمریکا در اغتشاش بازار ارز وجود دارد، اظهار داشت: آمریکایی ها مدام مشغول دشمنی با جمهوری اسلامی هستند هر سال رئیس جمهور این کشور قانوت تحریم داماتو را امضا کرده و با وجوداینکه تحریم های آمریکاعلیه ایران زمان دار بوده هر سال این تحریم ها تمدید شده است.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: آشفته بازار ارز پیش از اعمال تحریم ها در ۱۳ مرداد شکل گرفت، هنوز اتفاق عملی  نسبت به ایران انجام نشده بود که به بازار ارز و سکه ریختند و خریدهای غیر متعارف انجام شد.


نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: آمریکایی ها نگفته اند سکه و ارز را به گونه ای عرضه کنید تا خزانه کشور خالی شود،  ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار  ارز به واردات داده اند و تنها وضعیت تخصیص ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مشخص است چرا تا امروز مشخص نشده ۹ میلیارددلار دیگر به چه افراد و کالایی داده شده است؟


وی گفت: در حالی چنین شرایطی بر بازار ارز و سکه سایه انداخته است که واردات یک دلار متوقف نشده است و فروش یک بشکه نفت با مخاطره روبه رو نیست.


۱۰۰ درصد اغتشاش های ارزی داخلی است


یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، با بیان اینکه آمریکایی ها حضور فیزیکی در آشفته بازار ارز ایران ندارند، اظهار داشت: آنها نگفتند سکه را به نحوی توزیع کنید که ۵۰ نفر، ۳۸۰ هزار سکه خریداری کنند آنها نگفتند بازار ارز را رها کنید تا هر کسی خواست ثبت سفارش کند و هزارات ثبت سفارش قلابی صورت گیرد و دراین میانه واردکننده واقعی از خرید مواد اولیه باز ماند.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: تا امروز ۱۰۰ درصد اتفاقاتی که در بازار ارز افتاد است داخلی است و به دلیل ضعف مدیریت است.


به گزارش خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، مرکز حراست بانک مرکزی در گزارش ادعا کرده است که در آشفته بازار ارز رد پای آمریکایی ها وجود دارد./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.