الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، در خصوص انتخابات پارلمان عراق، اظهار داشت: مقتدی صدر بازی‌های مختلفی با ایران، کُردها، کمونیست‌ها و ناسیونالیست‌های عرب دارد و میدان مانور وسیعی پیش روی عربستان نیست تا بتواند در آینده عراق بازی تاثیرگذاری را آغاز کند.


عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عربستان ممکن است به صورت موردی و در یک مقطع خاص، صرفا برخی افراد را تحت تاثیر بگذارد ولی اوضاع کلان عراق از جهات مختلف با ایران ضدیتی ندارد و جمهوری اسلامی ایران در عراق ارتباطات و همکاری‌های مختلفی دارد.


وی افزود: ایران با مراجع، سیاسیون، کُردها و اهل سنت حاضر در عراق ارتباطات خوبی دارد و می توان گفت ایران در عراق عاقلانه حرکت کرده و خود را به یک حزب و دسته خاصی منحصر نکرده است.


حضرتی با بیان اینکه ایران با همه بازیگران موثر در عراق ارتباط تنگاتنگی دارد، ادامه داد: ایران همچنان با عراق ارتباط نزدیکی دارد و این کشور همچنان همسایه خوبی برای ایران خواهد بود.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حشد الشعبی در حضور اولین حضور انتخاباتی، رتبه خوبی را به دست آورده است، گفت: همه گروه‌ها در مجلس کرسی دارند و احتمالا برخی گروه‌ها با یکدیگر ائتلاف خواهند کرد و دولتی را تشکیل می‌دهند./


پایان پیام

آخرین بازی ها

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.