علی ابراهیمی؛ درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی، در خصوص افزایش قیمت لبنیات با اشاره به اینکه  قیمت تمام شده شیر خام افزایش پیدا کرده است افزود: زمانیکه  ارزش پول ملی پایین می آید شاهد گرانی می‌شویم و  این بر همه مولفه‌ها تاثیرگذار است، حتی اگر مبتنی بر مواد اولیه داخلی باشد.


وی گفت:  قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند. محصولی که تا دیروز واردات آن به صرفه بود امروز صادرات آن به صرفه شده است، به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و به صرفه نبودن واردات شیر خشک، صادرات آن به صرفه شده است.


ابراهیمی افزود: ساز و کار نظارت در کشور ما کارآمد نیست و نمی‌توان همه را به صورت الکترونیک کنترل کرد. باید بازرسی های لازم انجام شود.


باید به قیمت های واقعی روی آوریم


وی تاکید کرد: ما باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم زیرا آنچه که به اقتصاد کشور ما ضربه می‌زند قیمت‌های غیرواقعی است. همیشه با یارانه و ابزار قیمت‌گذاری شورای اقتصاد قیمت‌هایی دادیم که با واقعیت بازار همخوانی ندارد.


باید  از طریق بن کارت و کارت اعتباری  بازار لبنیات را مدیریت کنیم


 ابراهیمی تصریح کرد: باید  از طریق بن کارت و کارت اعتباری این‌ بخش از بازار را مدیریت کنیم، زیرا اگر قیمت‌ها واقعی شود مسلما درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از هدررفت منابع مالی کنترل می‌شود.


 


ارائه بن کارت راه حل مقابله با  افزایش قیمت لبنیات


این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه  در حوزه پروتئینی و شیر و گوشت و لبنیات باید بن کارت بدهیم افزود: برای مصرف کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، “بن کارت” ارائه شود، زیرا  لبنیات ارزش غذایی بالایی دارد و استفاده آن ضروری است.


پایان پیام/

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.