فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری انجمن طب فیزیکی با اشاره به دستورالعمل ضوابط تعیین مصادیق مجاز و غیرمجاز پوشش و ظاهرآرایی در دانشگاه آزاد که از سوی رئیس دانشگاه به واحدها ابلاغ شده است، گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی مشکلات و مسائل اساسی بسیاری از قبیل مشکل ایجاد شده برای داوطلبان رشته‌های پزشکی دارد که پرداختن به بخشنامه کردن ضوابط تعیین مصادیق مجاز و غیرمجاز پوشش و ظاهرآرایی محلی از اعراب ندارد.


ای کاش دانشگاه آزاد از مسائل اصلی بازنماند و مواردی همچون منع پوشش آستین کوتاه دانشجوهای پسر در محیط خوابگاه‌های مردانه را در اولویت کاری خود قرار ندهد


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه هنوز مشکل متقاضیان رشته پزشکی دانشگاه آزاد به طور کامل حل نشده و ذهن خانواده‌ها و این متقاضیان را درگیر خود کرده است، افزود: ای کاش دانشگاه آزاد از مسائل اصلی بازنماند و مواردی همچون منع پوشش آستین کوتاه دانشجوهای پسر در محیط خوابگاه‌های مردانه را در اولویت کاری خود قرار ندهد.


وی ادامه داد: در جلسه با رئیس دانشگاه آزاد مسئولان ارشد این دانشگاه نیز اذعان داشتند که مشکلات به وجود آمده ناشی از سوء مدیریت حاکم در این دانشگاه است.


طهرانچی با مردم شفاف باشد


عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: از محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد انتظار داریم که در گفت‌وگویی شفاف با مردم دلایل پذیرش چند برابر ظرفیت دانشجو در رشته‌های پزشکی را تشریح و با عوامل خاطی این ماجرا به صورت جدی برخورد کند.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در جریان گفت و شنودهایی که در ۴ جلسه کمیسیون آموزش با رئیس دانشگاه آزاد داشتیم، مشخص شد که وی واقعا دغدغه حل مشکلات دانشگاه آزاد را دارد و سوء مدیریت‌های قبلی موجب تخلف گسترده در دانشگاه آزاد شده است./


پایان پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.